Úvod > Aktuality > Osobnost českého direct marketingu

Osobnost českého direct marketingu

30. 4. 2015

ADMEZ bude již pošesté vyhlašovat Osobnost českého direct marketingu. Do této pomyslné síně slávy se snaží postupně vybírat takové osobnosti, které se významnou měrou zasloužily o rozvoj českého přímého marketingu.

Protože direct marketing se vyvíjí a posunuje od klasické „papírové“ komunikace k digitální, šířené často online, může být okruh výběru takových osobností relativně velmi široký a zahrnovat obory:

o    kreativní přímý a interaktivní marketing

o    poštovní a mailservisové služby

o    databázový a věrnostní marketing

o    call centra

o    internetový a mobilní marketing

o    zásilkový a internetový obchod


Direct marketing se v novodobé dvacetileté historii naší republiky vyvíjí od počátku devadesátých let. Za tu dobu si vydobyl osobité místo v rámci ostatních marketingových komunikací. Titul „Osobnost českého direct marketingu“ ADMEZ neuděluje za úspěšnou jednorázovou akci, ale za dlouhodobý přínos oboru. Doposud byli jako osobnosti vyhlášeni:

2009 Luboš Beniak (Reader´s Digest)
2010 Jan Dvořák (IMP, Kosmetika Fleur de Santé)
2011 Evžen Drtina (Wunderman)
2012 Aleš Hýbner (Teleperformance)
2014 Jiří Schneller (Aegon Pojišťovna)

 „ADMEZ v loňském roce  poprvé ocenil nejen Osobnost českého direct marketingu, ale nově též Naději českého direct marketingu, tedy osobu, která se snaží posunout vývoj oboru dále směrem do budoucnosti,” řekl ředitel asociace ADMEZ Tomáš Hájek. Tou se v roce 2014 stal  Vít Horký, spoluzakladatel a šéf české společnosti Brand Embassy, která poskytuje firmám nástroj pro komunikaci a zákaznickou péči na sociálních sítích.  

Pomyslná síň slávy se letos rozšíří o další jméno. Vyhlášení Osobnosti DM proběhne na slavnostním večeru soutěže Český direkt & Promo dne 9. června 2015.

ADMEZ vyzývá odbornou veřejnost, aby případné návrhy posílali se stručným zdůvodněním na e-mailovou adresu info@admez.cz do 18. května 2015 včetně.

Mediálním partnerem vyhlášení Osobnosti DM je MediaGuru.

 Archiv aktualit
ADMEZ je členem Logo ECCCOLogo Fedma