Úvod > Aktuality > Věk se neříká

Věk se neříká

26. 5. 2015

Vážení přátelé,

před několika dny spustila agentura Dark Side spolu s Poradnou pro občanství, občanská a lidská práva kampaň s názvem "Věk se neříká", která upozorňuje na diskriminaci z důvodu věku při zaměstnávání.

Společenské konvence se mění k lepšímu a to, co bylo ještě před dvaceti lety běžné, si dnes už nikdo nedovolí. Pojďme na smetiště dějin poslat i otázku na věk! Důležité jsou zkušenosti, ne datum narození. Společensky odpovědné firmy to vědí a údaj o věku v profesních životopisech nevyžadují. 

Kromě Dark Side se už k výzvě připojily například  Zásilkovna, Jobs.cz nebo Steilmann. Teď hledáme další odvážné firmy, které se prostřednictvím manifestu k projektu veřejně přihlásí.

Celý manifest si můžete přečíst na stránkách www.veksenerika.cz, kde se můžete přihlásit a také shlédnout vtipný spot. Ten sází na retro atmosféru 90. let a jeho hlavním protagonistou je v roli “devadesátkového” podnikatele ve fialovém saku a se zlatým řetězem na krku herec Jaroslav Plesl z Dejvického divadla. 

Srdečně vás zveme také na konferenci "Věk se neříká! Age management v praxi”, která proběhne 11. června 2015 v Impact Hubu v Praze.

 Archiv aktualit
ADMEZ je členem Logo ECCCOLogo Fedma