Úvod > Aktuality > 1.SDZP družstvo oceněno

1.SDZP družstvo oceněno

1. 12. 2015

Členská firma ADMEZ uspěla

Letos již potřetí uspořádala Asociace společenské odpovědnosti u příležitosti Evropského týdne malých a středních podniků akci s názvem PODNIKÁME ODPOVĚDNĚ. Inspirativní setkání příznivců odpovědného podnikání tentokrát proběhlo v prostorech Etnetera, která nově zakotvila v Holešovickém přístavu.

Na akci byli exkluzivně představeni účastníci a vítězové prvního ročníku Ceny za společenskou odpovědnost „Podnikáme odpovědně“. Vítězem se staly Technické služby Opava (kategorie malý a střední podnik), ERGON – Chráněná dílna (kategorie sociální podnik) a Liva Předslavice (kategorie rodinná firma).

Protože se stává společenská odpovědnost důležitým tématem i pro menší a regionálně působící firmy, rozvíjí Rada kvality aktivity i v této oblasti. Po Ceně hejtmana za společenskou odpovědnost, která se v letošním roce rozšířila o další dva kraje, odstartoval v letošním roce úspěšně i 1. ročník Ceny za společenskou odpovědnost – Podnikáme odpovědně. Ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR, Asociací společenské odpovědnosti, a společnosti P3 – People, Planet, Profit podporuje zavádění konceptu CSR v malých a středních podnicích, rodinných firmách a sociálních podnicích.

"Přestože se pozornost veřejnosti i médií soustřeďuje spíše na významné projekty velkých společností, existují zde desetitisíce menších firem, jejichž aktivity na poli společenské odpovědnosti jsou v součtu neméně důležité. Chovají se často odpovědně nikoliv proto, že je to součástí jejich procesního řízení, ale proto, že intuitivně cítí, že by to tak mělo být. Chceme na tyto firmy a jejich projekty upozornit a pomoci jim v rozvíjení společensky prospěšného podnikání. Proto naše asociace přivítala Národní akční plán CSR a přijala výzvu podílet se na založení a rozvíjení ceny Podnikáme odpovědně," řekl Karel Havlíček, předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

1.SDZP družstvo se v kategorii Sociální podnik umístilo na 2. místě, následované firmou Etincelle, o.s. Cenu za družstvo převzala ředitelka pro strategii a rozvoj Petra Dlabolová. „Je nám velkou ctí, že je patřičně doceněna naše práce, náš rozvoj a vytváření trvalých pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením. Velký dík patří i našim klientům, kteří oceňují naše kvality, a s nimiž můžeme neustále růst “, řekl Jan Palička, předseda družstva.

Pro 1.SDZP družstvo to je již třetí významné ocenění v letošním roce. Jiří Hádek, obchodní ředitel, zvítězil v pátém ročnímu soutěže Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) a získal titul Zaměstnanec roku z chráněného trhu práce, druhý kolega Michal Vlasák se dostal do finále. Dalším triumfem pak bylo 3. místo v soutěži Czech Contact Center Award 2015, pořádané ADMEZ, kde družstvo uspělo s unikátní akreditací MŠMT „Zprostředkovatel obchodu“.

1.SDZP je organizací, která se v prvé řadě věnuje zabezpečení a vytváření pracovních příležitostí pro zdravotně postižené spoluobčany, kterých má ve svých řadách více jak 95% z celkově zaměstnaných osob. V současné době zaměstnává více než 150 pracovníků, několik stálých externích spolupracovníků a příležitostně odborníky z jednotlivých oblastí své činnosti. Archiv aktualit
ADMEZ je členem Logo ECCCOLogo Fedma