novinka
IMC Czech Awards startuje
15 / 02 / 2019

IMC Czech Awards startuje

Nový ročník otevírá své brány. Přibližně dva měsíce bude možné registrovat se do 17. ročníku reklamní soutěže IMC Czech Awards. Kreativní a marketingové agentury mohou ukázat, co pro své klienty vytvořily. Vítězům jednotlivých kategorií se v létě tradičně otevře brána do evropského finále.

Cílem soutěže je navázat na veleúspěšný loňský ročník, který měl nejen velký počet přihlášek, ale také jeho vítězové ukázali, že se neztratí ani v Evropě, odkud přivezli 16 medailí včetně dvou zlatých.

Ředitelem české části soutěže zůstává Martin Pešta ze společnosti Geometry Global. Odborné porota, která bude odtajněna v březnu, bude mít podobně jako v roce loňském za předsedkyni Moniku Otradovcovou, marketingovou ředitelku společnosti MOL.

Uzávěrka přihlášek je koncem března, finančně zvýhodněné (early birds) jsou však pouze přihlášky podané v únoru. V dubnu a květnu proběhne dvoukolové hodnocení soutěžních prací porotou. Slavnostní vyhlášení vítězů bude tradičně začátkem června. Poté se vítězové české soutěže budou registrovat do evropského klání.

IMC Czech Awards (dříve Český direkt, později Český direkt & Promo) je jednou z nejprestižnějších domácích soutěží. Při výběru těch nejlepších rozhoduje nápaditost, kreativita a napojení na strategii značky. Zároveň jde o jedinou českou soutěž, která je nominační pro případné evropské finále (vítězné práce ve všech kategoriích postupují do evropského kola). Soutěž od roku 2010 spolupořádají asociace ADMEZ a Aktivační agentury AKA.

Soutěž IMC European Awards hodnotí nejlepší marketingové kampaně Evropy. Je organizována Evropskou asociací komunikačních agentur (EACA) a její sekcí integrované marketingové komunikace (IMCC Europe). Soutěž sponzorují WARC a Adforum. Evropského klání se účastní vítězové národních soutěží členských zemí EACA. Členskými zeměmi jsou: Belgie, Česká republika, Německo, Řecko, Irsko, Itálie, Španělsko, Nizozemí, Velká Británie. V roce 2017 získaly české agentury dohromady 21 cen.

další novinky