novinka
Linka pomoci pro seniory
26 / 03 / 2020

Linka pomoci pro seniory

Členská firma Linnet eu provozuje Linku pomoci a bezpečí pro seniory. Zvláště nyní je důležitá díky pandemii koronaviru.

Anděl na drátě je registrovaná sociální služba tísňové péče, jejíž součástí je Linka pomoci a bezpečí pro seniory. Pravidelně, ve zvoleném intervalu, volá svým uživatelům a ověřuje, zda jsou v pořádku, užívají správně léky a zjišťuje, jak se jim daří a jestli nepotřebují s něčím pomoci či něco zařídit. Ve stávajícím nouzovém stavu karantény se ocitli senioři v izolaci. V objemu informací, nových nařízení a omezení se ne vždy orientují a rozumí jim, nebo potřebné informace vůbec nemají a nevědí na koho se obrátit. Obzvláště u osaměle žijících seniorů mohou v důsledku izolace a dezorientace vznikat tísnivé pocity úzkosti a strachu, které mohou vést i ke zhoršení zdravotního stavu. Proto je důležité, aby měli na blízku asistenty, kteří aktuální situaci vysvětlí, poradí a pomohou, či projevenou empatií a dobrým slovem seniora povzbudí. V rámci spolupráce s dalšími institucemi a dobrovolníky zprostředkují pomoc při zajištění nákupů, poskytnou poradenství ohledně dalších sociálních služeb či zprostředkují kontakty se společenským prostředím.

Pomoc a podpora stále nablízku V nynější době karantény a omezujících opatření je využívání Linky pomoci seniorům zcela ZDARMA. Zájemce o službu zavolá na číslo 226 259 495, nebo napíše na info@andelnadrate.cz. Obratem mu operátor volá zpět. Pro zařazení mezi uživatele stačí udat jméno, telefonní číslo a adresu osoby, které se má volat. Po nastavení požadavků a ověření souhlasu uživatele s poskytováním služby dojde k její aktivaci. Uživatel se k ničemu nezavazuje, nic neplatí a službu může kdykoliv ukončit. Linku provozuje náchodské call centrum Linnet eu jako registrovaný poskytovatel sociálních služeb s pověřením státu (MPSV). Linka Pomoci seniorům není linkou tísňové péče. Tísňová péče Anděl na drátě je určena seniorům, u kterých je v důsledku zhoršování zdravotního stavu zvýšené riziko pádů či ohrožení zdraví a života. K poskytování této služby je nezbytné SOS komunikační zařízení (chytré hodinky). Nyní je toto SOS zařízení včetně služby po celou dobu omezujících opatření rovněž poskytováno všem potřebným ZDARMA.

další novinky